Procedury chirurgiczne w medycynie ratunkowej

2 200,00  netto + 23%VAT

📅Data szkolenia: .

Zanim dokonasz rezerwacji, zapytaj o dostępność:
📧 akademiawet@gmail.com
📱 +48 604 679 502

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo zmiany ceny zależnie od KOSZTÓW sali, cateringu etc. W takim wypadku Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o zaistniałej sytuacji.
W przypadku rezygnacji na więcej niż 6 tygodni przed terminem szkolenia organizator zwraca 100% kosztów, w przypadku 4 tygodni- 50% , poniżej 4 tygodni – 20% kosztów.
Organizator zastrzega sobie prawo nieznacznego „odchylenia” od tematów podanych powyżej, jeśli grupa zgłosi chęć, lub potrzebę przepracowania dodatkowych / innych tematów

Opis

Kiedy lekarzowi weterynarii przytrafia się nagła operacja zwierzęcia w sytuacji zagrożenia życia, czuje się trochę, jak student na egzaminie. Niby się uczył, przygotowywał, czytał milion razy materiał, a nawet praktykował, ale w takim stresie wszystko wyparowuje z głowy. Znam doskonale to uczucie sprzed wielu lat (obecnie nie odczuwam stresu).

Dlatego warto mieć opanowane PROCEDURY CHIRURGICZNE W MEDYCYNIE RATUNKOWEJ. Po to, aby kolejnym razem, gdy taka sytuacja nastąpi, mieć pewne ręce, a przede wszystkim spokój w głowie.

Po to, aby mieć wszystko przećwiczone.

Uczę tego na jednodniowym szkoleniu, na które serdecznie Was zapraszam.

UWAGA! Normalnie umiejętności zawarte w tym szkoleniu praktykujemy przez 4 dni. Wiem jednak, że są tu osoby, które nie mogą sobie pozwolić na opuszczenie lecznicy na tyle czasu.

Skondensowałam więc ją dla Was DO JEDNEGO DNIA – wybrałam najbardziej kluczowe zagadnienia.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

 1. Tracheotomia i tracheostomia.
 2. Drenaż klatki piersiowej oraz jamy brzusznej
 3. Ostry brzuch – czynniki przemawiające za otwarciem.
 4. Postępowanie przy wypadniętej gałce ocznej. Wskazania do enukleacji, wykonanie zabiegu.
 5. Żywienie pacjenta w stanie ciężkim – sondy donosowe, doprzełykowe
 6. Zakładanie kateteru centralnego, biopsja szpiku kostnego.
 7. Amputacja ogona i palca

Szkolenie bardzo intensywne. W trakcie 9 godzin pracy, wykonujemy ok 9 naprawdę przydatnych procedur chirurgicznych – takich, które mogą uratować życie. 

Przykładowe procedury u pacjentów w typie nagłym, których uczę na tym szkoleniu:

 • usunięcie gałki ocznej (gdy jest po urazie i wypada);
 • amputacja ogona (gdy jest złamany);
 • tracheostomia – zakładanie rurki intubacyjnej dotchawiczej – wtedy, kiedy pacjent się dusi;
 • Np. u kotów, które nie chcą jeść stosujemy procedurę zakładania sondy doprzełykowej.

Opinie po szkoleniu:

W szkoleniu najlepsze było to, że przyswoiłam dziś, w miłej atmosferze i w bardzo przystępny sposób, ogrom praktycznej wiedzy. Na to liczyłam jadąc na warsztaty i jestem z nich bardzo zadowolona. Polecić mogę to każdemu lekarzowi, który nie jest jeszcze zaznajomiony z tematem procedur chirurgicznych w stanach nagłych, nawet jeśli pracuje głównie jako internista. Zabiegi, których się nauczyłam na tym szkoleniu przydadzą się każdemu, nie tylko chirurgom – Anna Stępak, lek. wet.