dr Miłosława
Kwiatkowska

Na studiach pasjonowałam się neurologią i już na pierwszym roku wiedziałam, że to właśnie nią chciałabym się zająć. Po uzyskaniu dyplomu lekarza, pozostałam na studiach doktoranckich UWM Olsztyn, gdzie obroniłam pracę z zakresu neurologii weterynaryjnej, a dokładnie chorób rdzenia kręgowego psów. Obecnie wykonuję badanie naukowe w zakresie padaczki psów i kotów, zbliżając się do końca studium habilitacyjnego.

W trakcie swojej pracy zawodowej odbywałam staże w Szwajcarii, w USA, (w Athens w stanie Georgia) oraz w Szwecji (Kumla). Pracowałam w szpitalu specjalistycznym Langford vets, University of Bristol w Wielkiej Brytanii oraz Kleintierklinik Tiho w Niemczech (Hanower). Miałam ogromne szczęście pracować z takimi postaciami – prof. Andre Jaggy, Simon Platt, Andrea Tipold oraz Holger Volk.

Obecnie kończę rezydenturę z zakresu Neurologii (ECVN- European Colleage Of Veterinary Neurology) na Uniwersytecie w Hanowerze, w Niemczech.
Pasjonują mnie badania naukowe, ale tylko takie, których wyniki można wykorzystać w pracy praktycznej. Do tej pory opublikowałam kilkadziesiąt prac naukowych w czasopismach międzynarodowych.

Moja misja

Moją misją jest sprawienie, aby lekarze weterynarii byli empatyczni najpierw dla siebie.
Chciałabym, aby każdy lekarz poczuł komfort oraz bezpieczeństwo w swojej pracy.
Chciałabym, aby każdy lekarz sięgał po zabiegi i procedury, które wydawały się nieosiągalne, a które są naprawdę proste
i przyjemne.
Chciałabym odczarować te trudne momenty i wyzwania w naszym zawodzie.
Kocham UCZYĆ, I DZIELIĆ SIĘ WIEDZĄ ze STUDENTAMI I LEKARZAMI i właśnie z tej pasji powstała AKADEMIA WET. Od ponad 10 lat uczę studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej w Olsztynie, Brystolu, Hanowerze, a obecnie w Toruniu.

Moja praca i zainteresowania

W pracy zajmuję się głównie pacjentami neurologicznymi, pacjentami w stanach nagłych oraz tymi w stanie (kolokwialnie określanym) ciężkim lub beznadziejnym. Moją pasją jest pomoc pacjentom padaczkowym, lubię wyzwania jakim są zabiegi neurochirurgiczne (wykonuję zabiegi chirurgiczne na kręgosłupie – hemilamienktomia, korepktomia, dorsalna laminektomia itp. oraz zabiegi na głowie (kraniotomia, wodogłowie).

Ze względu na zamiłowanie do nauki dodatkowo postanowiłam uzyskać certyfikat ESAVS (European school of advanced veterinary studies) z zakresu medycyny ratunkowej oraz anestezjologii, co bardzo pomogło mi gdy pracowałam w klinikach emergency w Wielkiej Brytanii. Rozpoczęłam też specjalizację z chirurgii weterynaryjnej w Royal Veterinary College, w Londynie.

 

Medycyna ratunkowa

W pracy zajmuję się głównie pacjentami neurologicznymi, pacjentami w stanach nagłych oraz tymi w stanie (kolokwialnie określanym) ciężkim lub beznadziejnym. Moją pasją jest pomoc pacjentom padaczkowym, lubię wyzwania jakim są zabiegi neurochirurgiczne (wykonuję zabiegi chirurgiczne na kręgosłupie – hemilamienktomia, korepktomia, dorsalna laminektomia itp. oraz zabiegi na głowie (kraniotomia, wodogłowie).

Ze względu na zamiłowanie do nauki dodatkowo postanowiłam uzyskać certyfikat ESAVS (European school of advanced veterinary studies) z zakresu medycyny ratunkowej oraz anestezjologii, co bardzo pomogło mi gdy pracowałam w klinikach emergency w Wielkiej Brytanii. Rozpoczęłam też specjalizację z chirurgii weterynaryjnej w Royal Veterinary College, w Londynie..

Dorota FilipczakDorota Filipczak
19:03 23 Dec 21
Doktor Miłka to znakomita specjalistka. Ogrom wiedzy i najwyższe kompetencje! Warto czekać każda minutę na wizytę. My i Fido (już wyleczony) polecamy gorąco!
Ogromne podziękowanie dla Pani Doktor za szkolenie i przekazaną wiedzę z zakresu neurologii! Kurs zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym na najwyższym poziomie. Na szkoleniu nie wystarczy sama ogromna wiedza. Potrzebne są też umiejętności w przekazywaniu jej i tutaj było wszystko 🙂 a nawet trochę więcej bo oprócz treści poznałam fantastycznych ludzi i miło spędziłam czas!
Dominika OstrowskaDominika Ostrowska
20:12 11 Nov 21
Każde szkolenie jest niezwykle wartościowe, przekazujące ogrom wiedzy. Pani Doktor dostarcza cenne schematy na przypadkach klinicznych z życia wziętych, które z łatwością można przełożyć na codzienną praktykę w lecznicy. Całość jest opakowana w przystępne omówienie mechanizmów i ciągów przyczynowo - skutkowych, co umożliwia dogłębne zrozumienie problemów, więc nauka sama zostaje w głowie. Do tego wszystkiego atmosfera na zajęciach jest niezwykle sympatyczna. Prócz wiedzy zyskujemy również wsparcie, dobre słowo, jesteśmy zarażani pasją i medycyną weterynaryjną najwyższych lotów. Odechciewa się uczestniczyć w innych polskich szkoleniach po tych zajęciach. Baaardzo polecam.
Anna LechowiczAnna Lechowicz
18:36 10 Nov 21
Już jako studentka miałam możliwość uczęszczać na zajęcia prowadzone przez Dr Kwiatkowska. Prowadzila zajęcia z chorób wewnętrznych. Niesamowita osoba , z ogromna wiedza i chęcią dzielenia się nią z innymi . Przy niej stawianie diagnoz wydawało się dziecinnie proste i łatwe . Już wtedy była dla mnie wzorem do naśladowania . Ambitna , mądra , atrakcyjna kobieta. Dr Kwiatkowska miałam szczęście poznać tez prywatnie . Bardzo ciepła osoba. Wspaniały mediator . Kocha swój zawód i zaraza pozytywnym myśleniem . Korzystam z online kursów i czuje się dużo pewniejsza w codzienniej zawodowo pracy. Polecam kursy z całego serca. Przy niej wszystko wydaje się łatwe ☺️
Pani doktor prowadzi leczenie naszej kochanej Azy - bernenczyka.Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie nas poza kolejka - potrzebna była szybka reakcja ze względu na nagly zly stan zdrowia Azulki, gdzie zwykła wizyta w lecznicy weterynaryjnej nie wystarczyla i potrzebna byla opinia specjalisty.Bardzo profesjonalne badanie, skierowanie natychniastowe na dodatkowe badania w tym rezonans magnetyczny, rzeczowa opinia, propozycja różnych wariantów leczenia z oszacowanym prawdopodobienstwem poprawy.Można w każdej chwili liczyć na konsultacje i opinie.
js_loader

Przychodnia weterynaryjna drkwiatkowska w Gdyni, którą mam przyjemność prowadzić, jest miejscem, gdzie dbamy o zdrowie i dobrostan zwierząt. Dzięki mojemu wykształceniu, doświadczeniu i pasji, mogę zapewnić kompleksową opiekę dla czworonogów i innych pupili.

W mojej przychodni stawiam na najwyższą jakość usług, a każde zwierzę jest traktowane z szacunkiem i troską. Oferuję szeroki zakres usług, w tym rutynowe badania, szczepienia, diagnostykę, chirurgię i opiekę nad zwierzętami w razie nagłych wypadków.

Moim celem jest nie tylko leczenie, ale również edukacja właścicieli zwierząt. Chcę, aby wszyscy właściciele mieli odpowiednią wiedzę na temat pielęgnacji, żywienia i ogólnej opieki nad swoimi pupilami. Dlatego zawsze staram się udzielać szczegółowych informacji i odpowiedzi na pytania, które mogą mieć.

W przychodni weterynaryjnej drkwiatkowska w Gdyni panuje przyjazna atmosfera, a personel jest wyjątkowo zaangażowany w zapewnienie komfortu zarówno pacjentom, jak i ich właścicielom. Każda wizyta jest dla nas okazją do nawiązania trwałej relacji z naszymi pacjentami i ich rodzinami.